İTO Haberleri

Kuyumculuk Sektörüne Güvenimiz Tam

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, kuyumculuk sektöründeki sertifikaların yüzde 90'ının sahte olduğuna dair medyada yer alan yanlış ifadelerden fazlasıyla rahatsız olduklarını ifade etti.

Çağlar: Bu davaya milletimiz müdahildir

FETÖ darbe girişimiyle ilgili İstanbul'daki ana davayı izleyen İTO Başkanı İbrahim Çağlar, "Bu davaya milletimizin tamamı müdahildir. 400 bin üyemizle devletimizin emrinde ve arkasındayız" dedi.

İTO MİLLETLE TEK VÜCUT

15 Temmuz direnişinin sembol kurumlarından biri de İstanbul Ticaret Odası'ydı. 400 bin İstanbullu tüccarın temsilcisi İTO Meclis Üyeleri, vatan için sokağa inen milletle tek vücut oldu.

İstanbul Shopping Fest, 1-16 Temmuz'da gerçekleştirilecek

İstanbul'u yeniden keşfetme fırsatı sunan festival, alışveriş merkezlerinde kurulacak "Design İSF" alanları ve Kapalıçarşı rotalarıyla modern ve geleneksel alışveriş keyfini bir arada sunacak.

Yurt Dışında 'Prestijli' Fuara Katılana 250 bin lira Destek

Yurt dışındaki fuarlara katılacak firmalar desteklenecek. Genel nitelikli fuarlara 50 bin lira, sektörel nitelikli fuarlara 75 bin lira, prestijli fuarlara ise 250 bin liraya kadar ulaşan destek sağlanıyor.

Bülent Tüfekçi İTO Meclis Toplantısına Katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi 9 mart Perşembe günkü saat 14 deki İTO Meclis Toplantısına katılarak bir konuşma yaptı. Son dönemde uygulamaya başlayan çok sayıda teşvik hakkında bilgi verdi.

500 bin istihdam İstanbul'a yakışır

İstanbul Ticaret Odası'nın, 400 bin üyesiyle istihdam seferberliğinin en öndeki neferi olacağını söyleyen İTO Başkanı İbrahim Çağlar, "Bu nedenle sizlerin adına 500 bin kişi istihdam sözü verdim. Bu sözü verirken sizlere güvendim. Bu çağrının lokomotifi biz olalım....

İTO'dan Cumhurbaşkanlığı Sistemi İçin Destek Çağrısı

İstanbullu 400 bin firmayı temsil eden İstanbul Ticaret Odası, TBMM'de görüşülmeye başlanan Cumhurbaşkanlığı sisteminin iş alemine yansımalarıyla ilgili bir bildiri hazırladı.

İTO'dan Nefes Kredisi'ne Destek - NEFES KREDİSİ KAMPANYASI

KOBİ'lerin en büyük sorunlarından birisi finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faiz oranlarıdır. Bu doğrultuda, ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ'lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, "TOBB Nefes...

Türkiye için hep birlikte kenetlenme zamanı

İstanbul Ticaret Odası yönetimi, finans ve reel sektör arasında kuvvetli bir diyalog zemini oluşturmak için Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Tarihi toplantıda işletmelerin özellikle ticari kredi ve finansman sorunlarıyla, bankacıların aracılık maliyetleri...