Sektörel Haberler

El İşi Gümüş Ev Eşyası Üreticilerine Müjde

El İşi Gümüş Ev Eşyası Üreticiliği, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sitesinde yayınlanan yazı ile KAYBOLMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLER listesine alınmış oldu.

Sektör Temsilcileri İftar Yemeğinde Buluştu

İstanbul Kuyumcular Odası 6 Haziran Çarşamba günü sektör kuruluşu temsilcileri ve İstanbul protokolünün katılımıyla iftar yemeği programı gerçekleştirdi.

Mücevher Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı

İstanbul Jewelry Show kapsamında gerçekleştirilen "Haremin İhtişamı" konulu Mücevher Tasarım Yarışması sonuçları gerçekleştirilen Gala Gecesi'nde açıklandı.

İKO BAŞKANLIĞINA ATAYIK SEÇİLDİ

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) başkanlığına Mustafa Atayık seçildi.

KOSGEB KOBİGEL-KOBİ DESTEK PROJESİ

İmalat sektörünü güçlendirmek ve rekabeti artırmak amacıyla KOSGEB'in KOBİ'lere sunduğu en önemli desteklerden KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı başvuruları başladı. Destek kapsamında firmalara, 1 milyon liraya kadar destek verilecek

Değerli Taş Uzmanlığı Çalıştayı

Değerli Taş Uzmanlığı konusunda belli bir standart oluşturmak için Mesleki Yeterlilik Kurumu ile İstanbul Ticaret Odası işbirliği ve sektör kurumlarımızın katılımı ile bir çalıştay yapılacaktır.

Mücevherlerde Sertifikalar Geçersiz İddiası Asılsız

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Kuyumcular Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı, Türkiye'de mücevherlerin yanında verilen sertifikaların geçersiz olduğuna ilişkin medyada yer alan iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

Fazla Mesaide İşveren Kolaylık

İşverenlerin, her yıl başında çalışanlara sormak zorunda olduğu 'fazla mesai onayı' yasadan çıkarıldı

Mücevher İhracatında Hedef İngiltere

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) tarafından gerçekleştirilen İngiltere (Birleşik Krallık) iş gezisi 8-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 13 Türk ve 12 İngiliz firmasının katıldığı görüşmeler her iki ülke açısından da verimli geçti.

43. Ortadoğu Saat ve Mücevher Fuarı

Ekonomi Bakanlığı'nın 2017 yılında bireysel olarak desteklenen fuar listesinde yer alan, Dr. Şeyh Sultan Bin Mohammed Al Qassimi'nin himayesinde 43. Middle East Watch & Jewellery Show (43. Ortadoğu Saat ve Mücevher Fuarı) 03-07 Ekim'de Birleşik Arap Emirlikleri'nin Sharjah...