Sektörel Haberler

KOSGEB KOBİGEL-KOBİ DESTEK PROJESİ

İmalat sektörünü güçlendirmek ve rekabeti artırmak amacıyla KOSGEB'in KOBİ'lere sunduğu en önemli desteklerden KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı başvuruları başladı. Destek kapsamında firmalara, 1 milyon liraya kadar destek verilecek

Değerli Taş Uzmanlığı Çalıştayı

Değerli Taş Uzmanlığı konusunda belli bir standart oluşturmak için Mesleki Yeterlilik Kurumu ile İstanbul Ticaret Odası işbirliği ve sektör kurumlarımızın katılımı ile bir çalıştay yapılacaktır.

Mücevherlerde Sertifikalar Geçersiz İddiası Asılsız

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Kuyumcular Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı, Türkiye'de mücevherlerin yanında verilen sertifikaların geçersiz olduğuna ilişkin medyada yer alan iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

Fazla Mesaide İşveren Kolaylık

İşverenlerin, her yıl başında çalışanlara sormak zorunda olduğu 'fazla mesai onayı' yasadan çıkarıldı

Mücevher İhracatında Hedef İngiltere

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) tarafından gerçekleştirilen İngiltere (Birleşik Krallık) iş gezisi 8-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 13 Türk ve 12 İngiliz firmasının katıldığı görüşmeler her iki ülke açısından da verimli geçti.

43. Ortadoğu Saat ve Mücevher Fuarı

Ekonomi Bakanlığı'nın 2017 yılında bireysel olarak desteklenen fuar listesinde yer alan, Dr. Şeyh Sultan Bin Mohammed Al Qassimi'nin himayesinde 43. Middle East Watch & Jewellery Show (43. Ortadoğu Saat ve Mücevher Fuarı) 03-07 Ekim'de Birleşik Arap Emirlikleri'nin Sharjah...

2017-2018 Mücevher Fırsat Günleri Sezonu Kadıköy'den Start Alıyor.

Sektörümüzün köklü fuar organizasyon firmalarından biri olan ve yıllardır başarılı organizasyonlara imza atan, Sereks Fuarcılık; yeni sezona Kadıköy'den start veriyor. İstanbul'un farklı lokasyonlarında yıllardır başarıyla Mücevher Fırsat Günleri düzenleyen ve üreticinin...

Kıymetli Taşlardan Alınan KKDF Kaldırıldı

KKDF Kuyumculuk sektörünü oldukça zora sokuyordu. Yapılan çalışmalar neticesinde, Kıymetli taşlar Borsasında işlem gören taşlardan alınan KKDF Bakanlar Kurulu Kararı ile kaldırıldı.

Tasarımcı Berna Üzüm Kuyum Sektörüne Yeni Bir Soluk Getirdi

Ben kuyumculuk öğretmeniyim, mücevher tasarımcısıyım, BRN sanat markamla sektördeyim. Bu yıl daha doğrusu geçen yıldan itibaren, berene wooden olarak' da piyasada ürün çıkartmaya başladık.

Bahadır Benzer: Mücevherat Mühendisliği Sektörde Bir Numara

JDA Gold Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Benzer yapmış olduğu açıklamada, Mücevherat Mühendisliği kuyumculuk sektöründe bir numara olduğunu söyledi.