Harmony Pırlanta ve Renkli Mücevher Taşları Eğitimlerine Büyük İlgi

Sektörün büyük ilgi gösterdiği İstanbul Ticaret Odası  Pırlanta ve Renkli Mücevher Taşları eğitimleri Haziran ayında tamamlandı. Sektörün büyük ilgisini çeken eğitimlere katılım yoğundu.  

 

İstanbul Ticaret Odasının Eminönü binasında yapılan eğitimlere İTO Kuyumculuk komitesi başkanı Erhan Hoşhanlı ziyarette bulundu. Hoşhanlı ziyaretinde sektörel bilginin Türkiye’nin önünü açacak en önemli konuların başında geldiğini söyleyerek mümkün olabildiğince herkesin bu tür eğitimleri almasının gerekliliğine dikkat çekti. Bu açıdan İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Komitesinin tüm kuyumcu ve mücevhercilerin mesleki olarak bilgilendirilmesi konusunda katkılarının süreceğini belirtti.

 

Her kuyumcu ve mücevhercinin en azından Pırlanta ve Renkli Mücevher Taşları temel bilgilerini öğrenmesi mücevher veyadeğerli taş alım satımında hata yapmalarını önleyecek en önemli faktör.

 

Hoşhanlı, Fazıl Özen’in uzun yıllar içinde farklı ülkelerden kazanmış olduğu bilgi ve deneyimlerini aktarmasının da katılımcılar açısından büyük bir şans olduğunu belirtti. Türkiye’nin en geniş mücevher taşı koleksiyonuna sahip Harmony’de dünyadaki tüm eğitim kurumlarından farklı olarak piyasadaki tüm taşların alış ve satış fiyatları da bu eğitimlerle aynı zamanda öğretilmekte.

 

Harmony eğitimlerine katılanlar ise teorik bilginin yanı sıramesleki hayatta bir kuyumcuya en çok gereken pratik bilgilerin deverilmesi sayesinde aldıkları ve sattıkları ürünlerde tam bir güvenle alışveriş yapmalarının sağlandığını belirttiler.

 

Kursa katılmadan önce mücevher taşları hakkında hemen hiçbirbilgisi olmayan katılımcıların, sadece bir hafta içinde mükemmel bir düzeye gelmeleri ise çok büyük memnuniyete sebep olmakta.

 

Tüm bu eğitimler kuyumcu esnafının bilgisizlik sonucu sektörde mağduriyet yaşamasını da engellemekte.  

2015-06-15 09:48:32
  • Ziyaret: 35763
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz