HOŞHANLI "İSTANBUL JEWELRY SHOW SEKTÖRÜMÜZE HAREKET KATMAYA DEVAM EDİYOR"

1986 yılından buyana organize edilen İstanbul Jewelry Show’un 45.’si geride kaldı. Ağırlıklı olarak yabancı ziyaretçilerin geldiği 45. İJS; genel olarak temposu düşen kuyum alışverişine güç kattı.  İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Komite Başkanı Erhan Hoşlanlı; en kötü fuarın bile hiç fuar düzenlenmemesinden çok daha iyi olduğunu, son dönemde İJS’ye çok sayıda İranlı alıcının geldiğini, İJS’nin bir kez daha sektörümüzün dinamik gücü olduğunu ispat ettiğini söyledi.

 

İstanbul Jewelry Show geçtiğimiz günlerde 45. kez kapılarını sektör mensuplarına açtı. Ülkemizin önde gelen üreticilerinin katıldığı İJS’de bu yıl yabancı ziyaretçi sayısında ciddi artışların olduğu gözlemleniyor. Yabancı ziyaretçilerin sayısı bir taraftan artarken, bir diğer taraftan ziyaretçilerin ülke bazlı dağılımında bir daralma söz konusu. Başkan Erhan Hoşhanlı; fuarda yaptığı incelemelerde, katılımcıların çoğunun fuar sonunda mutlu ayrıldıklarını gözlemlediğini, ziyaretçi profilinin daha geniş bir coğrafyaya yayılmasının fuarımız açısından çok daha iyi sonuçlar doğuracağına inandığını ifade etti.

2018 yılında İstanbul’un haricinde; Diyarbakır, Samsun, Gaziantep ve Antalya illerimizde kuyumculuk fuarlarının düzenleneceğini ve bu fuarların sektörümüz açısından olumlu sonuçlar ortaya çıkaracağına inandığını belirten Erhan Hoşhanlı; "Daha önce 3 yıl Kahramanmaraş’ta düzenlenen Ortadoğu Fuarı’nın komşu şehir Gaziantep ile dönüşümlü yapılmasının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Fuarın Gaziantep’e alınması bölge kuyumculuğuna zarar vermeyecektir. Samsun’da ilk kez yapılacak. Bu fuarı merakla bekleyeceğiz” diye konuştu.

"Mustafa Atayık’ın İKO Başkan Adaylığını Olumlu Buluyorum”

Geçtiğimiz günlerde, İstanbul Kuyumcular Odası seçimleri öncesi başkanlık adaylığını açıklayan, sektörümüzün tecrübeli ismi Mustafa Atayık’ın girişimini değerlendiren Başkan Hoşhanlı; "Atayık; Değerli Maden İhracatçılar Birliğinde uzun dönem önemli görevler üstlenmiş, deneyimli bir arkadaşımızdır. Eğer başkan seçilirse önemli hizmetlere imza atacağına inanıyorum” dedi. 

Altın Tahvili Uygulaması da Yastık Altındaki Altını Ekonomiye Kazandırmadı”

Yakın zaman önce kısa dönem için uygulanan ve yastık altındaki altının ekonomiye kazandırılması amaçlanan projede arzu edilen neticelerin elde edilemediğini ve toplanan 2.5 ton altının, yaklaşık 5000 ton olarak tahmin edilen yastık altındaki altına göre düşük bir orana tekabül ettiğini sözlerine ekleyen Hoşhanlı; "Bu projenin daha uzun vadeye yayılması gerektiğini düşünüyorum. Biraz ısrarlı olmak lazım. Daha iyi bir zaman diliminde çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkacaktır.”   

 

2017-11-04 12:21:24
  • Ziyaret: 6339
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz