Mücevherin Usta İsimleri Sanal Alemde Buluştu…

Takı sektörüne emek veren tasarımcılar ve profesyonel yöneticiler; eğitim, tanıtım ve işbirliği yapmak amacıyla sanal alemde biraraya geldiler. İstanbul Jewellery Week kapsamında 7 /10 Aralık tarihlerinde İnstagram üzerinde gerçekleşen canlı yayınlarla, sektörün yerli yabancı profesyonelleri gençlerin geleceğine ışık tuttu ve sorularını yanıtladı.

 

NewYork, Milano, Münich, Atina gibi şehirlerde her yıl yinelenen Jewellery Week, Aralık 2020’de İstanbul’un ilham veren mucizevi atmosferinin odağında, Türkiye’deki Takı Tasarımcılarını, Ustalarını, Eğitmenlerini, öğrencilerini ve üreticilerini buluşturdu.

Tüm gün instagramdan canlı yayınlarla süren etkinlikler kapsamında;  Kolleksiyon Sunumları, Konuşma ve Seminerlerin planlandığı İstanbul merkezli, fiziksel ve dijital yapılan paylaşımlar; Dünya çapında izlendi.  Türkçe/İngilizce çift dilli ve alt yazılı yayınlanan etkinliklerde; takı tasarımının önde gelen isimleri sanal alemde gençlerle buluştu.

 

Gerçekleşen etkinlikler yıl boyunca devam edecek. Aylık programlar halinde duyurulacak olan bu etkinliklere yurtiçi ve yurtdışı uzman katılımlarına da açık olacak. Takı Tasarım Uzmanı Arzu Koch tarafından koordine edilen projeye; Aisegül Telli, Çiğdem Paçal, Genç İMKUSAD Başkanı Mehmet Toka, Takı Tasarım Uzmanı ve Öğretim Görevlisi Elanur Güner gibi daha birçok kişi destek verdi. www.istanbuljewelleryweek.comsitesi üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilir ve önümüzdeki dönemki projeleri görebilirsiniz.

 

 

2020-12-11 10:37:22
  • Ziyaret: 8091
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz