Kuyumcu Odaları

İKO'da Aile Şirketleri ve Kurumsallaşma Konulu Konferans Düzenlendi

İstanbul Kuyumcular Odasının organize ettiği ve Prof Dr Ufuk Tutan'ın sunduğu "Aile Şirketleri Ve Kurumsallaşma" konulu konferans 10 mart saat 14.30 da İKO toplantı salonunda yapıldı. Çok sayıda kuyumcunun katıldığı konferansta aile şirketlerinin avantaj ve dezavantajları...

Turgay Baransel: İTO Çalıştayı Olumlu Geçti

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel yapmış olduğu açıklamada, İstanbul Ticaret Odasının Çalıştayı olumlu geçti dedi.

Mustafa Akkul: Bu Çalıştay da sektörün sıkıntılarını dile getiriyoruz

İstanbul Ticaret Odası Kuyumcu komitesi tarafından düzenlenen "Kuyumcular Çalıştayına"katılan kısa adı DİKO olan Diyarbakır Kuyumcular Odası başkanı Mustafa Akkul, Habergold.com'a çalıştayı değerlendirerek, çalıştayın önemi ve faydalı hakkında bilgiler verdi.

İlk Yerli Gemoloji Laboratuvarı

İstanbul Kuyumcular Odası'nda Türkiye'nin ilk yerli ve milli gemoloji laboratuvarının kurulmasını sağlayan Mücevher ve Değerli Taş Merkezi projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Toplantıya İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz da katıldı.

İKO'da İlk Yerli ve Milli Gemoloji Laboratuvarı Açıldı

Kuyumculara ve tüketicilere tüm dünyada geçerliliği olan mücevher ve taş sertifikası düzenleyecek olan Türkiye'nin ilk yerli gemoloji laboratuvarı (GLT) hizmete açıldı.

Kuyumculuk Yasası İçin Çalışmalar Sürüyor

Kuyumcu yasasını belirlemek üzere 50 den fazla kuyumcu oda ve kuyumcu temsilcileri 15 – 17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kuyumcular Odası tarafından düzenlenen organizasyonda Antalya' da bir araya geldi. Kuyumculuk yasası masaya yatırıldı.

Norayr İşler: Odaların güçleri buna yetmiyor

Sektörün sıkıntılarını gördüklerini ve temelden geldiklerini söyleyen İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler "Türkiye Kuyumcular Birliği Kanunu Teklif Taslağı" için bir araya gelen Türkiye kuyumcular odaları başkanları ile İstanbul Kuyumcular Odasında yemekte...

Bilgi ve Teknoloji Odaklı Mücevher ve Değerli Taş Merkezi Açılışı Yapıldı

Kuyumculara ve tüketicilere hizmet verecek yüzde yüz yerli mücevher laboratuarı açılıyor!

Kuyumcular Odası Başkanları İKO'da buluştu

İstanbul Kuyumcular Odası, kuyumcular odası başkanlarına yemek düzenledi.

İsrail Elmas Haftasına Ziyaret

30 Ağustos 3 Eylül tarihleri arasında İsrail'de düzenlenen İsrail Elmas Haftasına Türkiye'den kuyumculuk sektör temsilcileri de katıldı.