Sektörel Haberler

"Genç Mücevher Akademisi" Programı Gerçekleşti

İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği (İMKUSAD) bünyesinde sektördeki gençlere yönelik çalışmalarını sürdüren Genç İMKUSAD, Mücevherat Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi (MAGEM) 'nde Genç Mücevher Akademisi programı gerçekleştirdi.

Sektöre Nitelikli Gençler Yetişiyor

İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği (İMKUSAD) bünyesinde sektördeki gençlere yönelik çalışmalarını sürdüren Genç İMKUSAD tarafından Mücevherat Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi (MAGEM) 'nde Sektör Buluşmaları programı gerçekleştirildi.

Ayhan Güner'in Annesi Necmiye Güner Vefat Etti

Mücevher İhracatçıları Birliği'nin eski başkanlarından ve ON Mücevherat sahibi Ayhan Güner'in annesi Necmiye Güner 25 Temmuz 2018 günü vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi pazar günü öğlen namazını müteakip Rize / Ardeşen'den kalkacaktır.

Merhum Nadir Tütüncü İçin Kuran-ı Kerim Okundu

Geçtiğimiz sene vefat eden hayırsever iş adamlarından Nadir Metal Rafineri'nin kurucusu merhum Nadir Tütüncü için Kuran-ı Kerim okundu.

Tematik Lise Öğrencilerini Sektöre Hazırlıyor

MEB, gençlerin tematik liseleri tercih etmeleri için çağrı yaptı. Tanıtımı yapılan tematik liselerin arasında sadece kuyumculuk eğitimi veren Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de bulunuyor.

İstanbul Gümrük Bölge Müdürü Ziyaret Edildi

Kuyumculuk sektörü yöneticileri İstanbul Gümrük Bölge Müdürü Mehmet Hatipoğlu'nu yeni göreve başlaması nedeni ile ziyaret ettiler.

Mücevherat Mühendisliği Bölümü Yeni Mezunlarını Verdi

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mücevherat Mühendisliği Bölümü 3. Mezunlarını verdi. Bu yıl bölümden 13 öğrenci mezun olarak diplomalarını aldılar.

El İşi Gümüş Ev Eşyası Üreticilerine Müjde

El İşi Gümüş Ev Eşyası Üreticiliği, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sitesinde yayınlanan yazı ile KAYBOLMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLER listesine alınmış oldu.

Sektör Temsilcileri İftar Yemeğinde Buluştu

İstanbul Kuyumcular Odası 6 Haziran Çarşamba günü sektör kuruluşu temsilcileri ve İstanbul protokolünün katılımıyla iftar yemeği programı gerçekleştirdi.

Mücevher Tasarım Yarışması Sonuçları Açıklandı

İstanbul Jewelry Show kapsamında gerçekleştirilen "Haremin İhtişamı" konulu Mücevher Tasarım Yarışması sonuçları gerçekleştirilen Gala Gecesi'nde açıklandı.