Değerli Taş Eğitimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Kuyumculuk sektörü genelinde değerli taş alanında, hem satıcı hem de alıcı tarafındaki bilgi eksikliğini ortadan kaldırmak için yapılan eğitimler yıllardır başarıyla devam ediyor. İstanbul Ticaret Odası sponsorluğu ve Harmony Değerli Taş firma sahibi, taş eksperi Fazıl Özen’in sunumu ile gerçekleşen eğitimler 8 yıldan fazla bir süredir düzenli bir şekilde organize ediliyor. Son olarak 80 kişi eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandılar.

Herşeyin başı eğitim’ sözünden yola çıkan ve değerli taş alanında Dünya çapında artan ticaret hacminden pay almaya çaba sarfeden kuyumculuk sektörümüze destek olmayı planlayan İTO, değerli taş eğitimi için desteğini aralıksız devam ettiriyor.  İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı; Gemolog Fazıl Özen eşliğinde gerçekleşen eğitim ile yine çok sayıda sektör mensubunun ve bu eğitimi almak isteyen kişilerin pırlanta ve renkli taş uzmanı sertifikası almaya hak kazandığını, bu tip eğitimlerin sektörümüzün gelişimi açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Değerli taş eğitimini başarıyla tamamlayanlar sertifikalarını törenle aldılar. Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Polat ve İTO Kuyumculuk Komitesi Meclis Üyesi Ercan Özboyacı sertifika almaya hak kazananlara sertifikalarını sundular.

 

2022-01-03 19:06:04
  • Ziyaret: 4020
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz