İTO'NUN ACI KAYBI...İSTANBUL TİCARET ODASI BAŞKANI İBRAHİM ÇAĞLAR VEFAT ETTİ…

Kategori İTO Haberleri

İTO Başkanı İbrahim Çağlar vefat etti. İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. İbrahim Çağlar, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle gece yarısı hastaneye kaldırıldı. Fakat tüm müdahelelere rağmen Çağlar kurtulamadı ve sabah saatlerinde hayatını kaybettiği açıklandı. Peki İbrahim Çağlar kimdir?

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. İTO Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evinde eşiyle beraberken gece, saat 01.00 civarında kalp krizi geçiren Çağlar'ın Bağcılar Medipol Hastanesi'ne kaldırıldığını, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan İbrahim Çağlar'ın bu sabah, saat 06.00'ya doğru hayatını kaybettiğini söyledi.

Kalsın, "Sağlığı gayet yerindeydi. Gece kalp sıkışması sebebiyle hastaneye kaldırılan Çağlar maalesef sabah saat 06.00'ya doğru hayatını kaydetti. Çok üzgünüz. Şu an Bağcılar Medipol'deyiz. Cenaze detayları öğleye doğru belli olacak." ifadelerini kullandı.

İTO'dan alınan bilgiye göre, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden İbrahim Çağlar'ın cenazesi, yarın ikindi namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nden kaldırılacak. Çağlar'ın cenazesi, Sahrayıcedid Aile Kabristanı'na defnedilecek. Çağlar için taziyeler, Çamlıca İlmi Araştırmalar Merkezi'nde kabul edilecek.

Başkan Hoşhanlı Başsağlığı Diledi…

İTO Kuyumculuk Komitesi Başkanı Erhan Hoşhanlı; İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın ani vefatıyla büyük bir üzüntü yaşadıklarını söyledi. Başkan Hoşhanlı; İbrahim Çağlar’ın ailesine ve tüm İTO üyelerine başsağlığı diledi.

İBRAHİM ÇAĞLAR KİMDİR?

İstanbul'da 1960 yılında İstanbul'da doğan İbrahim Çağlar, İTO'da 1999 yılında Meclis üyeliği ile göreve başladı. 2004-2009'da İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 2009-2013'te İTO Meclis Başkanlığı yapan Çağlar, 2013 yılından beri İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteydi.TOBB Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, TEPAV Mütevelli Heyeti üyeliği, Darülaceze Mütevelli Heyeti üyeliği, Marmara Grubu Vakfı Stratejik ve Sosyal Araştırmalar, Mütevelli Heyet ve Akademik Konsey üyeliği görevlerinde bulunan İbrahim Çağlar, AK Parti ve MÜSİAD'ın da kurucu üyesiydi. İbrahim Çağlar, evli ve 2 çocuk babasıydı.

2017-12-11 14:46:00
  • Ziyaret: 39256
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0

Henuz yorum yok...

Yorum Yaz